Iveta
Clarke

Píšete si deník? Nebo o tom teprve přemýšlíte? Potřebujete strukturu a disciplínu?

Kolektivní ranní stránky

Je to jako s odhodláním chodit cvičit do posilovny. Koupíte si permanentku, začnete brzy vstávat, najmete si trenéra. Jen po čase se pravidelnost a odhodlání začne vytrácet. Kdybych tak měl na to cvičení partnera… říkáte si. Kolektivní ranní psaní je struktura, jak začít reflektovat své myšlenky a pocity, a jak je otisknout z naší hlavy na papír prostřednictvím kinetické energie naší ruky, s osobitostí a autenticitou našeho písma.

Možnost společného ranního psaní jsem jako formu duševní a emoční podpory nabídla české veřejnosti poprvé v období společensky “jiného stavu” COVID karantény. Osm dubnových setkání a společného psaní ukázalo, jaký má tato nenáročná aktivita potenciál: prostřednictvím psaní dokážeme vyčistit mozek od nánosu informací, zaměřit naši pozornost potřebným směrem a lépe se soustředit na to, co je právě důležité.

Blahodárný vliv psaní toho, co se nám honí hlavou, aniž bychom to měli předem promyšlené, je ověřeno generacemi geniálních jednotlivců napříč kulturami i staletími: psaní je PROSTŘEDEK k lepšímu myšlení. Download myšlenek prostřednictvím kinetické energie ruky. Spojení mysli a těla. Jednota.

Volně tedy navazuji na tento pro-bono projekt a otevírám tuto příležitost i dalším účastníkům. Jestli tušíte, že na popsání vlastních myšlenek může něco být, jestli chcete zkusit něco nového, nebo se vrátit k tomu, co jste kdysi opustili, připojte se!

A proč kolektivně? Jsme mistři výmluv. Podléháme okolnostem. Chceme, ale… nemáme čas. Výsledkem je nečinnost. Společné psaní s průvodcem, který pro vás drží prostor a hlídá čas, dodává tolik potřebnou a často chybějící strukturu a disciplínu. A navíc nás ovlivňuje skupinová dynamika. Výsledkem je obrovská přidaná hodnota.
Vlastní vhled.

Jak to probíhá?

Kolektivní reflektivní psaní je pravidelná 30ti minutová ranní virtuální schůzka.

Sejdeme se a budeme společně psát, každý za sebe.

Píšeme dva časově omezené segmenty textu.

Jste v bezpečí, kde není třeba nic číst ani následně sdílet.

Co napíšete, je k dipozici jen a jen vám.

 

Zaregistrujte se

Zaregistrujete-li se na iveta.clarke@icloud.com, pošlu vám link k připojení. Do předmětu zadejte WRITING.

Prostor pro kolektivní reflektivní psaní bude otevřen každé úterý a čtvrtek 8:30 – 9:00 ráno, vždy po celý běžný měsíc. Po přihlášení a registraci je vaše účast na všech setkáních nezávazná a je úplně na vás, zda a kdy se dostavíte. Link vám bude k dispozici po registraci. Skupina není uzavřená, lze se tedy registrovat kdykoliv během trvání projektu. Registraci je nutno každý měsíc obnovit.

Přineste si svůj deník, pero a barevné tužky, a svůj oblíbený hrnek s ranní kávou nebo čajem.

Těším se na setkávání s vámi.

Facebook Event

Odkaz je Facebook Event je zde.

"Píšu, protože nevím, co si myslím, dokud si nepřečtu, jak jsem to pojmenovala." – Flanery O’Connor

+420 724 001 030